מה הופך את השניצלים שלנו לכל כך טעימים?

מחפשים שניצל טעים? אז ברור שברון דה לה שניצל!

שניצל הפך במרוצת השנים לסיפור שמזכיר מאוד את זה של החומוס. כולנו מחפשים לא רק אחרי סתם שניצל טעים, אלא אחרי השניצל הטעים והמשובח ביותר! כזה שאפילו יערער על השניצל של אמא (ויציב אתכם במצב מאוד מסוכן, אל תגלו לה!)

אז מה הופך את השניצלים שלנו לכל כך טעימים?

החלטנו לשתף אתכם בכמה סודות מקצוע. כמובן שאנחנו לא הולכים לחשוף את כל הקלפים ובטח שלא לספר את המתכון הסודי של שף הרשת. אבל יש כמה מרכיבים שאתם יודעים מה… הברון אוהב לפנק במנות לארג'יות וככה אנחנו אוהבים לעשות גם עם כמה מרכיבים שלא כל כך נורא אם ייחשפו.

אז אנחנו מניחים שאתם רעבים ואנחנו לא רוצים סתם לתת ללקוחות שלנו לחכות. יאללה קופצים למאמר!

הכנה במקום

אנחנו לא מסתירים את העובדה שאנחנו רשת של מזון מהיר, אבל גם אם אנחנו משתייכים לתחום הזה, עדיין חשוב להקפיד על אוכל טרי! בסופו של יום, אין תחליף לטעמים טריים וגם מי שלא יגדיר את עצמו כ"אנין טעם" עדיין ישים לב שמשהו במנה פשוט לא עובד.

אנחנו מקפידים להכין את השניצלים שלנו במקום ובהתאם להזמנה. שניצל חם חם שיצא הרגע מהעשייה, הוא שניצל שמכיל בתוכו טעמים עשירים ומשובחים. אף שניצל שיצא ואפילו לפני שעה, לא יכלול את אותם הטעמים הנפלאים.

בדיוק בגלל זה, אנו מקפידים גם לעשות משלוחים מהירים כדי להעניק ללקוחותינו את הטעם העשיר והנפלא של שניצל שיצא זה הרגע מטיגון.

קריספיות רבותיי!

ידוע שחוש הטעם שלנו מתבסס גם על חוש הריח. אבל אנחנו החלטנו להעמיק את המחקר "המדעי" שלנו קצת יותר ומצאנו תגלית מרעישה! שניצל טעים צריך גם לעורר את חוש השמיעה עם קריספיות וקראנצ'יות בכל ביס וביס.

חשוב תמיד להקפיד שהשניצל לא יהיה רך, אלא קשה וקראצנ'י, כזה שפירורי הלחם שלו ממש נמצאים על שף שריפה, אבל עדיין שמרו על מרקם נפלא וטעמים שמורים ומשובחים.

כדי לעשות שניצל טעים באמת, אנחנו מקפידים על זמני עשייה מדויקים ודואגים להוציא את השניצל רק כשהם מוכנים באופן האולטימטיבי ביותר עבור הלקוחות שלנו.

הכל מתחיל ונגמר בטריות

אל תתנו לאף אחד להטעות אתכם. שניצל טעים אמנם תלוי בתיבלון ובהכנה במקום, אבל לחומרי הגלם יש את ה-Say האמיתי בכל הסיפור.

חשוב, חשוב ושוב פעם – חשוב להקפיד על חומרי גלם טריים. בברון דה לה שניצל אנו מקפידים להביא ללקוחותינו רק את חומרי הגלם המשובחים והטריים ביותר החל מחזה העוף ועד לפירורי הלחם. לצד העשייה במקום ומתן המנה מהטיגון הישר אל הצלחת, השניצלים שלנו ומנות חזה העוף נעשים בקפידה יתרה רק מחומרי גלם טריים.

כאן טמון הטעם האמיתי והמנצח!

פרטי הגעה

ברון דה לה שניצל, שניצל פתח תקוואי טעים ומשובח

רחוב קפלן 43, פתח תקווה

למשלוחים: 077-231-5825

טענות / פרגונים יתקבלו בברכה!

אתם מוזמנים לפגוש את הברון בימי א'-ה' בשעות 11:00-18:00

כתובת קפלן 43 – פתח תקווה

טלפון 077-231-5825